International Student Identity Card - Macedonia English Македонски
НОВОСТИ
13/02/2014
ADAMS Shoes ве покануваат на специјален ученички и студентски попуст
ISIC Македонија и  ADAM'S Shoes обезбедуваат 10% попуст на сите свои производи за корисниците на ISIC, ITIC и IYTC картичките во продавниците низ Република Македонија. 
10/02/2014
Смеењето е заразно :)
ISIC Македонија и НУ Театар комедија Скопје за сите корисници на ISIC картичките обезбедуваат 50% попуст на редовните цени на влезните билети во театарот. Искористете ја својата картичка и уживајте во репертоарот на театарот. Попустот не важи за време на премиери, гостувања на...
10/02/2014
НУ Македонска опера и балет обезбедува 50% попуст на носителите на ISIC картичките
ISIC Македонија и НУ македонска опера и балет обезбедуваат 50% попуст на влезните билети од репертоарот. Попустот не важи за време на Мајските оперски вечери, премиери, детски изведби, гостување на странски продукции и настани кои не се организирани од страна на МОБ.
10/02/2014
Искористете го својот ISIC попуст од 7% во специјализираната продавница за APPLE производи ISTYLE
ISIC Македонија и ISTYLE Скопје обезбедуваат 7% попуст на производите на APPLE за сите корисници на ISIC картичките.
06/02/2014
Искористете го својот ISIC попуст од 10% во сите продавници на 3 М Спорт во Македонија
ISIC Македонија и 3 М Спорт Македонија, најголемиот дистрибутер на светски познатите спортски и модни брендови како што се Puma, Nike, Fila, Kappa, Champion, Tom Tailor, Jack&Jones, Vero Moda, Vila, Only и други обезбедуваат 10% попуст за сите носители на ISIC картичките во сите свои продавници во Република Македонија.
Случајни Попусти
Ресторани

Град: Битола
Компанија: Пицерија Ла Каза
Категорија: Ресторани
Попуст: 10%

Бутици

Град: Тетово
Компанија: Бутик Конс
Категорија: Бутици
Попуст: 10%

Aurora Tours Student Aurora Macedonian Railways Mastercard Microsoft Skype